Slovenská verzia English language German language Italian language Russian language
EBECO CZ, s.r.o.
Váš dodávateľ ložísk a prílušenstva, tesnení a ďalších súčastí... z mnohoročnou tradíciou a skúsenosťami
Kvalitné zázemie, tým odborníkov, mnohoročné skúsenosti a ponuka kvalitných produktov sú pre Vás zárukou

Lineárna technika

Lineárna technika obsahuje súčasti zaisťujúce realizáciu priamočiareho pohybu v rôznych aplikáciách. Sme dodávateľom a distributérom lineárnej techniky firiem CRB a HIWIN. Všetok sortiment výrobkov je vyrábaný v striktnej zhode z ČSN EN ISO 9001:2009. Lineárna technika nachádza široké uplatnenie v mnohých  oblastiach strojárenstva, drevospracujúceho, potravinárskeho, papierenského priemyslu, v poľnohospodárstve, v ťažobnom priemysle, vo výrobe manipulačných a jednoúčelových strojov, CNC zariadenia atd. Zaisťujeme  technickú podporu, vrátane návrhov a projektovania.

Přehled výrobků:

  - Vodiace tyče                                - Lineárne sety                   - Guličkové šróby
  - Uchytenie a podpery tyčí               - Lineárne vedenia              - Trapézové šróby     
  - Guličkové vedenia                        - Lineárne moduly               - Kladky a rolny
                                      
 
 
Lineárne vedenia a Guľôčkové skrutky

Lineárne vedenia umožňujú veľmi presný priamočiary lineárny pohyb pomocou valivých elementov.
Tieto valivé elementy, ktorými sú guľôčky alebo valčeky obiehajú v brúsených a kalených dráhach vozíkov a koľajníc. Guľôčkové skrutky sa používajú pre prevod rotačného pohybu na priamočiary.
 
Vodiace tyče

Presné tyče pre lineárnu techniku sa používajú pre rôzne aplikácie a to ako štandardné, tak špeciálne. Dodávame tyče z rôznych materiálov, a v potrebnom dizajne, podľa želania zákazníka.
 
Guličkové vedenia

Guličkové vedenia a guličkové puzdra poskytujú presné vedenie lineárneho pohybu. Vďaka presnej výrobe, veľmi nízkym toleranciám a štandardným veľkostiam sú guličkové puzdra veľmi výhodné pre užívateľov.
Lineárne sety - lineárne uloženia

Lineárne sety sú hliníkové alebo liatinové domčeky - uložené z guličkovými alebo klznými puzdrami. Lineárne sety sa dodávajú v mnohých prevedeniach - uzavreté, otvorené, narezané z rôznymi druhmi guličkových  puzdier.Uchytenie a podpery vodiacich tyčí

Ponúkame rôzne druhy podpier z oceli, legovaného hliníku alebo z hliníkového ťahaného profilu. Jedná sa o uchytenie Compact, prírubové, pätkové, tandemové, o podpery nízke, vysoké, ploché, pätkové, a o kompletné vedenia.
Trapézové šróby a matice

Trapezové šróby a matice sa používajú pre vytvorenie lineárneho pohybu a sú cenovo výhodnou alternatívou ku guličkovým šróbom.
Široká rozmerová škála tyčí (pravé a ľavé), rôzne typy matíc - cylindrické, obrubové, šesťuhoľníkové, štvorcové, z rôznych materiálov - oceľ, inox A1-303, bronz, mosadz, plast.